marka logo tasarım

Ağustos 2, 2022 0 Yazar: admin

logo tasarımı yapma

Logo nedir? Sözcük manaı olarak köken hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir kârin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak kârletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı kâri sembolize edebileceği kadar, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çhileışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara mevla kabil.

Sorusu sorulduğunda söz manaının dışında, biryoğun logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan zat yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı epey önemlidir. öteki taraftan logo tasar çizim çhileışmasını yapacak zat yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çhileışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çhileışma sizin, kârletmenizin ve bundan sonraki çhileışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çhileışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değkârtirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çhileışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş meydanı ile faaliyette bulunan şirketler kucakin elan çok tercih edilebilir. Vahit bir sektörde canlılık gösteren kârletmelerin alelumum logoları bölümü söz gelişi fiyat. Ancak çabucak zait bölüm ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne kâre yarar?
İşletmeler kucakin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz bugün aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Eski halini düşünmeye çhileışın. Markaların logoları olmadan cidden bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple kârletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza yıkılmaz adımlarla devam edebilmek hesabına “logo tasar çizim” çhileışması ile çıbanlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) tabir fiyat. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir görünüşte teşhisnmasını sağlayıcı kâraretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Sadece, hafif anlaşılır, yazıırlanması hafif, muhtemel olduğunca az adetda renkten oluşfinansıdır. Her çhemayar baskı ve boy bos tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok heybetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket evet da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa münasebet vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya heybetli pert verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e için logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin içeriğine mütenasip olmalıdır. üste kurumun kendisini nasıl teşhismladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kenarısaf gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü bugün dahi rahatılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün evet da şirket kucakin logo tasarlanacağı bugün o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında selen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı bugün simgenin taşıyacağı mana bakımında bu selen çok önemlidir.

logo tasarımı yapma