Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Haziran 3, 2022 0 Yazar: admin

Fakat hesabınıza daimî giriş karşılayıcı ve izlem eden biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çtuzakındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem eden yakınlarımızdan denetleme esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat alelumum kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde arsa alan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da hareketli icraat. Bu web siteleri ve icraat alelumum Instagram bağlanaksı istediği midein şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir erkek şifrenizi çyolmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyavuz farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Elbette Geri Alınır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen zevat midein ne efsus ki çok bir küme sistem bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir küme payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diyerek haddizatında özge kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Prosedür: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlanaksı almaya çtuzakışın. Eğer şifre sıfırlama bağlanaksı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve elden arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deney ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Prosedür: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram oranlama şifreniz değmeslektiğinde yahut kullanıcı adınız değmeslektiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çalan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değmeslektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” ya da kâh “değmeslekikliği geçmiş tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma alelumum saldırganlar e-posta adresini değmeslektirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?